Ana Sayfa / Konser / Artı Sahne Mecidiyeköy’de – 19-25 Şubat

Artı Sahne Mecidiyeköy’de – 19-25 Şubat

 

İstanbul’un en merkezi iş ve yaşam aksı Mecidiyeköy’de bulunan Artı Sahne Mecidiyeköy birbirinden seçkin oyunlara ve konserlere ev sahipliği yapıyor. Artı Sahne Mecidiyeköy’ün 20-25 Şubat tarihleri arasındaki sanat takvimi şu şekilde:

20 Şubat Salı günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Nereye Gitti Tüm Çiçekler’

Tuğrul Tülek’in yönettiği ‘Nereye Gitti Tüm Çiçekler’ tiyatro oyunu, Artı Sahne Mecidiyeköy’de sanatseverlerle buluşuyor. Aynı yerde yaşamak zorunda kalan 7 değişik kadının 7 değişik öyküsünü özetleyen oyunda; Şenay Gürler, Hale Akınlı, Goncagül Sunar, Feri Baycu Güler, Gözde Kansu, Melisa Doğu, Ece Yüksel rol alıyor.

21 Şubat Çarşamba günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Bezirgan’

Parlak zeka, kurnaz, gülünç bir o denli da sahtekar Tartuffe’ün hikayesinin yeni uyarlaması olan Bezirgan adlı oyun, Artı Sahne Mecidiyeköy’de tiyatroseverlerle buluşuyor. Oyunda Cem Davran ve Erkan Can’a Bahtiyar Engin, Selin Yeninci, Faruk Akgören, Aytek Önal, Simge Defne Çelik, Selim Can Yalçın, Salih Kırlı ve Ali İl birlikte rol alıyor. Cem Davran’ın Tartüffe ve Orgon karakterleriyle iki tipi birden canlandırdığı oyunda, hizmetçi kız rolünü canlandıran Bahtiyar Engin, evin büyük anası rolünü canlandıran ise Erkan Can rol alıyor.Oyunu Yıldıray Şahinler yönetiyor.

“Tartuffe’ün kim bulunduğunu biliyorsunuz ki fakat peki nereden çıktı bu Tartuffe? Iyi mi oldu da girdi hayatlarımıza; talan etti her şeyi? İşte bu sorulara cevap arayan oyunun sürprizleri var!”

22 Şubat Perşembe günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Joko’un Doğum Günü’

Gerçeküstü bir absürd güldürü “Joko’nun Doğum Günü”, Artı Sahne Mecidiyeköy’de sanatseverle buluşuyor. 2016-2017 sezonunda 7 değişik tiyatro ödül jürisinden toplam 13 dalda ödül alan “Joko’nun Doğum Günü” Yolcu Tiyatro tarafınca sergileniyor. Oyun yüksek performans gerektiren hareket tasarımı ile Projection Mapping teknolojisini birleştirerek sahneliyor. Sistemin insan bedenini ve aklını denetim altına alma hırsını, ezen-ezilen ilişkisi üstünden absürd bir ifade biçimi ile özetleyen oyun, su deposunda işçi olarak çalışan Joko’nun başından geçenleri konu alıyor. İnsanın başkalarını sırtında taşımayı kabul etmesiyle başlamış olan benliğini yitirme öyküsünü acı çekme ve çektirme ekseninde ortaya koyuyor.

24 Şubat Cumartesi günü, saat 20.30’da tiyatro oyunu ‘Hoş Geldin Boyacı’

Oyunda usta isim Erdal Özyağcılar’a, performansıyla göz dolduran Berna Laçin ve Gözde Çetiner birlikte rol alıyor. ‘Sefalar getirdin Boyacı’nın mevzusu şu şekilde: Walter (Erdal Özyağcılar), yaşamı süresince erkek oyuncu olma hayalleri kurarken para kazanmak adına boyacılığa adım atmıştır. Bigün bir evi boyarken birden Marcia (Berna Laçin) ile karşılaşır, üstüne kapı çalınır; gelen kocası tarafınca aldatılan Jane (Gözde Çetiner)’dir. Donald Churchill’in yazdığı ve Füsun Günersel’in dilimize çevirilmiş olduğu oyunun yönetmeni Arif Akkaya.

25 Şubat Pazar günü saat 16.00’da tiyatro oyunu ‘Kızgın Damdaki Kedi’

“Mutlu aileler birbirlerine benzer. Her mutsuz ailenin ise kendine özgü bir mutsuzluğu vardır, diye başlamış Tolstoy, Anna Karenina’ya. Ya o şekilde değilse? Ya mutsuz aileler de birbirine benziyorsa?”

Dünyanın en mühim oyun yazarlarından biri sayılan Tennesee Williams’ın yazıya döktüğü, orijinal adı ‘Cat On a Hit Tin Roof’ olan oyun ‘Kızgın Damdaki Kedi’, Artı Sahne Mecidiyeköy’de sanatseverle buluşuyor. Sırça Kümes adlı oyunuyla adını dünyaya duyuran Williams, ‘Kızgın Damdaki Kedi’ adlı oyunuyla Pulitzer ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Ödülü aldı. Kızgın Damdaki Kedi; Serkan Salihoğlu, Feri Baycu Güler, Tuğrul Tülek çevirisiyle ve Serkan Salihoğlu yönetmenliğinde sahneleniyor. Oyunda Sezin Akbaşoğulları, Tuğrul Tülek, Ayten Uncuoğlu, Ünal Silver, Bennur Duyucu, Yaşam Kayakırılmaz rol alıyor.

Artısahne Mecidiyeköy etkinliklerinin tüm biletleri Biletix’ten temin edilebilir.

Adres: ARTISAHNE, Torun Center, Fulya Mahallesi, Büyükdere Cad. Akıncı Bayırı Sokak, 34394, Şişli İstanbul

Internet sayfası: http://www.artisahnemecidiyekoy.com/

Instagram: artisahnemecidiyekoy

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir