Ana Sayfa / Konser / Anadolu Bu Yıl Rock Ateşiyle Kavrulacak

Anadolu Bu Yıl Rock Ateşiyle Kavrulacak

Geçtiğimiz yıl 70’ten fazla sanatçı ve ortalama 100 bin müzikseveri ağırlayan Zeytinli Rock Festivali’nin yanı sıra Kuşadası’nda ilk kez düzenlenen Kuşadası Gençlik Festivali’ni organize eden Ümit Şimal, bu yıl ise Anadolu’da toplam 6 festivali müzikseverlerle buluşturmayı amaçladığını söylemiş oldu. İlk olarak (12-14 Mayıs) Adana’da Çukurova Rock Festivali, (19-21 Mayıs) Samsun’da Samsun Gençlik Festivali, (24-27 Ağustos) Edremit’de Zeytinli Rock Festivali, (6-9 Temmuz) Aydın’da Kuşadası Gençlik Festivali, (13-15 Ekim) Ankara’da Anki Rock Fest ve Kuşadası’nda yabancı sanatçıların sahne alacağı (4-9 Ağustos) Kuşadası Open Music Festival’i gerçekleştirmeyi planladığını belirtti. Kısacası Anadolu bu yıl rock ateşiyle kavrulacak…

Sanatçı  ve yapımcı Ümit Şimal’in açıklamalarına göz atalım:

Bu yıl Zeytinli Rock Festivali’ne bilet alanlara Kuşadası Gençlik Festivali biletinin 1 lira…

“Geçen yıl de Zeytinli Rock Festivali bileti alana Kuşadası Gençlik Festivali 1 lira idi. Benim için mühim olan festival kültürünü büyütmek, yaşatmak ve gençlere senenin belli dönemlerinde yaşayacakları ve yaşatacakları özgür alanlar yaratmak olduğundan, ön planda olan şey müzisyen arkadaşlarımın kendilerini ifade edebilecekleri muntazam ve güzel platformlar kurabilmek. Gençlere, hakkaten bir arada yaşayabilecekleri, bir arada zaman geçirebilecekleri ve sevdikleri sanatçıları dinleyebilecekleri ortamlar ve alanlar yaratabilmek. Hem sektöre, hem de müzik dinleyicisine gerçek manada katkıda bulunan işler yapmak amacıyla bu kampanyaları çoğaltıyoruz. Mevcut olarak şu an yapmış olduğumuz Zeytinli alana Kuşadası 1 lira kampanyasına ilgi oldukça büyük doğal ki. Şundan dolayı Zeytinli Rock Festivali, hakkaten iyi bir noktaya geldi şu an. İnsanlar Zeytinli Rock Festivali’ne ulaştığında, yazın bir tane daha tatilli festivale gitmeyi tercih ediyor. Bu anlamda da Kuşadası Gençlik Festivali şu an oldukça ilgi görüyor. Ekim ayına kadar Türkiye’ye bir arada yaşayabilecekleri, bir arada eğlenebilecekleri oldukça güzel festivaller armağan etmeyi hedefliyoruz.”

Festival kültürünü öğreniyoruz ve öğretiyoruz

“Şu ana kadar ticari hayatımda yaptığım tüm işler birbirini tamamlayan ve ihtiyaçtan meydana gelen şeylerdi. Türkiye’nin en büyük festivalini geçen yıl gerçekleştirdik. Zeytinli Rock Festivali, 3 senedir başarıyla tamamladığımız oldukça güzel bir festival oldu. Bu festivaller esnasında doğal ki festivalciliği ve burada en büyük ihtiyacımızın lojistik bulunduğunu da öğrenmeye başlıyorsunuz. Oraya gelen insanların kamp alanında rahat kalmaları ve 5 gün süresince oldukça güzel bir festival geçirmeleri için lüzumlu olan tel örgü, çit, bariyer, mobil wc, duş benzer biçimde ihtiyaçların, Türkiye’de fazla festival olmadığından oldukça iyi karşılanmadığını gördük ve İtalya’dan hususi tuvaletler getirdik. Daha doğrusu kendi işimizi daha muntazam yapabilmek, festivale katılan insanlara daha iyi şartlar sağlayabilmek için bir yatırıma girdik ve burada hususi çitler, mojo bariyerler yaptırdık. Başka bir alanda da hizmet vermeye başladık. Bununla beraber Milyon Yapım’ın bir lojistik şirketi var. Türkiye’deki öteki festivallere de bu hizmeti vermek ve Türkiye’de festival kültürünü ileriye götürmek için emek veren, çaba sarf eden ve tüm varlığıyla hizmet veren bir firmayız, bu anlamda da yatırımdan kaçınmıyoruz.”

“Ek olarak tüm bu festivaller yerli festival olarak kalsın arzusunu devamlı içimizde taşıdığımız için, bir tane yabancı festivali Kuşadası’nda Ağustos ayının başlangıcında yapmayı planlıyoruz. Bu festivalde yabancı sanatçıları konuk edeceğiz. Zeytinli Rock Festivali, Kuşadası Gençlik Festivali ve Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yaptığımız öteki festivallerin yerli kalması, Türk Rock müzisyenlerinin platformlarının olması en büyük hedefimiz.”

Bu görkemli festivalleri kesinlikle kaçırmayın!

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir