Ana Sayfa / Spor / Amatör Boks Lisansı Nasıl Alınır?

Amatör Boks Lisansı Nasıl Alınır?

Amatör Boks Lisansı Nasıl Alınır?

Amatör Boks Lisansı Nasıl Alınır?

Boks  kendini adama, sıkı emek harcama ve saatlerce antrenman isteyen bir spordur. Amatör bir boksör olmadan ilkin amatör boksör lisansına başvurmanız gerekmektedir. Bir fizyoterapist doktordan rapor almak lisans gerekliliklerinden biridir. Lisans süreci ABD Boks Komisyonu tarafınca lisanslandırılmış spor salonları aracılığı ile yapılmaktadır. Eğer boks antrenmanı yaptığınız klüp lisanslandırılmış ise, ellerinde sizin doldurmanız için hazır müracaat formları olmalıdır.

Adım 1:
Fizik denetim testi için bir fizyoterapistten buluşma alın. Yeni bir fizik denetim raporu amatör boks lisansı için gereklidir. Müracaat için sıhhatli olduğunuzu doktorun dolduracağı temiz bir sıhhat raporu ile kanıtlamanız gerekmektedir. Spor salonunuz size anlaşmalı olduğu fizyoterapistlerden birini önerebilir.

Adım 2:
Amatör boks lisansı formunu doldurun. Eğer antrenman yaptığınız spor salonu ABD Boks Komisyonu tarafınca lisanslandırılmış ise ellerindeki hazır lisans formlarını kullanın. Eğer antrenman yaptığınız spor salonu lisanslandırılmamış ise ABD Boks Komisyonu ile iletişime geçin ve onların size bir biçim yollamalarını bekleyin.  Doğum belgenizin kopyası, boyunuz, kilonuz ve iki tane geçişlik boyutunda hazırlanmış vesikalık fotoğraf benzer biçimde detayları hazır bulundurun.

Adım 3:
Müracaat formunuzu fizyoterapistinizden aldığınız sıhhat raporunuz ve ortalama 100 TL (Ocak 2011 tutarları) müracaat tutarı ile birlikte bölgenizdeki mahalli Boks Komitesine ya da Mahalli Boks Klübü (LBC)’ne götürün.

Fotoğraf: C. Mario del Río

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir