Ana Sayfa / Albümler / Alman Metal Grubu Rammstein Dağılıyor Mu?

Alman Metal Grubu Rammstein Dağılıyor Mu?

Rammstein, şu sıra yeni albüm hazırlıkları içinde. Grubun gitaristi Richard Kruspe, üstünde çalışmış oldukları bu albümün son albümleri olabileceğini söylemiş oldu. “Bir nedenle bunun yapacağımız son albüm bulunduğunu hissediyorum” diyerek düşüncelerini dile getiren Kruspe, fanatiklerinin kafalarında sual işaretleri oluşmasına niçin oldu.

Meşhur metal grubu Rammstein’ın son albümü 2009 senesinde piyasaya sürülen Liebe Ist Für Alle Da’ydı. Tam 8 senedir albüm çıkarmayan grup şimdilerde gelecek yıl çıkacak bir albüm üstünde çalışıyor. Kruspe’ın sözlerine gore biz önceki sefer grup, albüm yapma sebebiyle azca daha dağılıyormuş. Aşağı yukarı beş tane şarkı yapmak için stüdyoya girmişler ve ortalama iki senedir çalışıyorlarmış. Kruspe, bunlara ek olarak “Bir halde Rammstein dünyasının başlangıcına geri gittik. Orada tekrardan yazma mevzusunda fazlaca duygusal ve hevesliyiz” dedi.

Grubun dağılma mevzusuna geri dönecek olursak, gitarist Kruspe şunları söylemiş oldu: “Bir nedenle bunun yapacağımız son albüm bulunduğunu hissediyorum. Bu bir his. Yanlış olabilir. Fakat şu anda albüm yapmak için son talih bulunduğunu hissediyorum. Ve bunun olabilecek olanın en iyisi olması için çalışacağım.

Anlıyoruz ki Kruspe artık eskisi benzer biçimde bir grup olamadıklarını ve kim bilir artık yaşlandıklarını düşünüyor. Gelecek yıl çıkacak olan albüm ise Rammstein için son bir talih, bir küllerinden doğma albümü olabilir.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir