16962_225495702581_6858917_n

Ali Suat Tükel & Serhat Songur

Ali Suat Tükel

1972 senesinde İstanbul Fatih’te dünyaya geldi. İlköğrenimini Fatih İlkokulu’nda tamamladı.

1980 senesinde TRT Çocuk Korosu’na, 1982 senesinde ise İstanbul Belediye Konservatuarı’na Keman talebesi olarak girdi. Cenan Akın, Yücel Elmas ve Selahattin Yünkuş’ten eğitim aldı.
1984 Senesinde İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Kısmı Süratli Keman Eğitimi Birimine katılarak Ayhan Turan’ın Keman talebesi oldu.

1999 senesinde aynı konservatuarın Kompozisyon Kısmı’ne geçerek eğitimine devam etti.


1986 yılından itibaren sırasıyla İTÜ TMD Konservatuarı talebe orkestrası ve Serdar Öztürk yönetimindeki Oldukça Sesli Orkestra ve Korosu, Ayangil Oldukça Sesli Türk Müziği Orkestra ve Korosu, İstanbul Devlet Opera ve Bale Orkestrası, Cemal Reşit Rey Senfoni Orkestrası ve birçok hususi orkestrada keman sanatçısı olarak vazife aldı.


1996-2000 yılları aralığında İzmit Belediye Konservatuarı’nda keman hocası olarak vazife aldı. Keman sanatçılığının yanı sıra beste çalışmalarında bulunmuş oldu.


2005 senesinde BDT Topluluğu ile müzikleri kendisine ilişkin olan ve kendisinin yönettiği Marmara Üniversitesi Orkestrası ile 52. Zırhlı Tümen Bandosundan oluşan karma orkestrayla Ermiş Çoban isminde Dans Tiyatrosu’nu sahneledi.


Çalmış olduğu orkestralarla sayısız konserler verdi ve albüm çalışmalarında bulunmuş oldu.
Halen hususi orkestralarda icracılık ve beste çalışmalarına devam etmektedir.


2009 senesinde ise üniversite ve orkestradan enstrumantist arkadaşı Serhat SONGUR ile For Life isminde grubu kurarak,Whispers of Love,Movie Cafe,For Life,For Life Antolia isminde albümleri çıkardı.İTÜ Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı Yarı Zamanlı Bölümünde Keman hocalığı görevine devam etmektedir.

Serhat Songur

1972 senesinde İstanbul’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Zeytinburnu İlköğretim Okulunda, liseyi Zeytinburnu 100. Yıl Tecim Lisesi’nde tamamladı.

1990 Senesinde İ.T.Ü. Türk Müziği Devlet Konservatuarı’na girdi. 1996 kış yarıyılında lisansını bitirip, aynı yıl İ.T.Ü. Toplumsal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans eğitimine başladı ve 1998 senesinde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Üniversite yıllarında Prof.Dr. Selahattin İÇLİ, Doç. Erol DERAN, Doç.Dr. Erol SAYAN, Prof. Dr. Alaeddin YAVAŞÇA, Doç Serfar ÖZTÜRK, Yrd. Doç Cengiz ÜNAL, Prof. Can ETİLİ, Prof. Dr. Nevzat ATLIĞ, Prof. Dr. Ş. Şehvar BEŞİROĞLU, Prof. Dr. Ercüment BERKER ‘ den dersler aldı.
Üniversite yıllarından itibaren başlayıp halen devam eden, Doç. Serdar ÖZTÜRK yönetiminde bulunan İ.T.Ü Devlet Konservatuarı Korosu, İ.T.Ü. Üniversite Korosu ve İ.Ü. Üniversite korolarında şef yardımcılığı, koristlik ve solistlik görevlerinde bulunmuş oldu. Bu seneler içinde birçok başarı göstermiş konsere ve organizasyona imza atı.

1997 senesinde Ruhi Ayangil Koro ve Orkestrasında çalışmalarına başladı ve İş Bankası sponsorluğunda meydana gelen “Yalçın TURA Şarkıları” isminde CD çalışmasında Tenor Şefliği görevini yerine getirdi.

1995 senesinde sözleşmeli olarak Ataköy Hasan Polatkan Lisesi’nde öğretmenliğe başladı.
2001 senesinde Ulusal Eğitim Bakanlığı’na başvurup devlet kadrosunda vazife aldı.

İlk vazife yeri Adıyaman Besni ilçesinde yöre halkı için ilk kez olan, kurduğu okul korosu ile büyük bir konser verdi. Ondan sonra ataması İstanbul iline yapılmış oldu.

2003 ve 2004 yıllarında dahil olduğu BDT grubu ile çeşitli gösterilerde yer aldı. Gösterilerin müziklerinin çalıştırılması, oluşturulması ve stüdyo kayıtlarında vazife aldı.

BDT gösterilerinin açılımı; 2004 yılının ilk yarısında Türk Silahlı Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Bahar Konseri, OSİM sahnesi; Vali Erol Çakır Sahnesi Dans Tiyatroları…

2005 senesinde bağlı bulunmuş olduğu Serdar Öztürk Koroları Şef yardımcılığı görevi itibariyle Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde “Mustafa Kemal Atatürk Müzikali”nin Dünya Prömiyerinde Şef ve Reji Yardımcılığı görevlerinde bulunmuş oldu.

2009 senesinde üniversite ve orkestradan enstrumanist arkadaşı Ali Suat TÜKEL ile bir grup kurarak, Whispers of Love,Movie Cafe,For Life,For Life Antolia isminde albümleri çıkardı.
2002-2003 eğitim-öğretim senesinde başlamış olan M.E.B. görevi halen Küçükçekmece Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesinde Müzik Öğretmeni olarak devam etmektedir.