Ana Sayfa / Akustik / Alex Turner’dan 10 Şarkı

Alex Turner’dan 10 Şarkı

 Alex Turner 6 Ocak 1986 doğumlu İngiliz müzisyen. Hem solistlik hem söz yazarlığı hem beste hem gitar her şey var. Genç yaşına karşın ışıklar ona dönmüş durumda. Şu sıralar oldukça popüler, gözler üstünde. Arctic Monkeys solisti olarak her insanın dilinde. Grubun başarılarına, şarkılarına söz söyleme niyetinde değiliz doğal. Efsaneler arasına adını yazdıracağını öngörebiliyoruz. Fakat Alex Turner bir tek Arctic Monkeys’den ibaret değil. Kendi solo işleri ve Miles Kane ile yürütmüş olduğu The Last Shadow Puppets projesi var.
The Last Shadow Puppets, Alex Turner ve Miles Kane ikilisinin 2007 senesinde başladıkları bir projedir. İlk albümü The Age of the Understatement ile büyük bir çıkış elde etti.

Alex Turner’ın sesinden ve Arctic Monkeys’e ilişik olmayan 10 şarkısını sizler için derledik.

Keyifli Dinlemeler!

1- The Last Shadow Puppets – Is This What You Wanted

“Everything You’ve Come To Expect” albümünün içinde bulunan şarkı 2016 senesinde dinleyicilerle buluşmuştur. Şarkının geçmişi fazlaca daha eskiye dayanıyor. Başarıya ulaşmış bir cover Alex Turner’ın sesinden dinlediğimiz. 1974 senesinde çıkmış bir Leonard Cohen şarkısı “Is This What You Wanted”

2- The Last Shadow Puppets – My Mistakes Were Made For You

Şarkı, 2008 senesinde çıkan “The Age Of Understatement” albümünde içeriyor. Sözleri, Alex Turner ve Miles Kane ikilisinin imzasını taşıyor. Sözü, melodisi ve insanda uyandırdığı hislerle kim bilir yeri en değişik olan The Last Shadow Puppets şarkısı.

3- Stuck On The Puzzle – Alex Turner (Submarine Soundtrack)

Submarine filminin soundtrack albümünde yer edinen şarkılardan biridir. 2011 senesinde çıkmıştır. Şarkının sözleri Alex Turner tarafınca yazılmıştır.

4- The Last Shadow Puppets – Bad Habits

Grubun 2016 senesinde çıkardığı ikinci albümlerinde yer edinen şarkıdır fakat albümden ilkin yayınlanmıştır. Sözleri, Miles Kane ve Alex Turner’a aittir.
Ağırlıklı olarak Miles Kane tarafınca seslendirilmiş olup, Turner’ı daha azca dinlediğimiz bir şarkıdır. Turner, bass gitar çalarak birlikte rol alıyor çoğunlukla.

5- Piledriver Waltz – Alex Turner (Submarine Soundtrack)

Şarkı, Submarine soundtrack albümünün kapanış şarkısıdır. Alex Turner imzalı ve solo şarkısıdır. Fakat ondan sonra Arctic Monkeys/ Suck It and See albümüne de alınmıştır.

6- The Last Shadow Puppets – Everything You’ve Come To Expect

Grubun ikinci albümünde yer edinen bu şarkı, albümle aynı adı taşıyor. Albüm de şarkı da ilk The Last Shadow Puppets albümüyle karşılaştırıldığı için eleştirilere maruz kalmıştır.

7- The Last Shadow Puppets – Calm Like You

Grubun ilk albümüof  “The Age Understatement” albümünde yer alır. 35 dakikalık bir albümde 2.27 benzer biçimde bir süre kaplar.

2.27 saniyeyi su benzer biçimde akıtan, oldukça beğenilmiş bir şarkıdır.

8- The Last Shadow Puppets – Aviation

Grubun ikinci albümünde yer edinen şarkı, ilk albümdeki şarkılar kadar rağbet görmüş ve beğenilmiştir. Bir tek şarkı değil, hikayesinden dolayı klibi de büyük ilgi görmüştür.


9- The Last Shadow Puppets – S.O.S

Rihanna‘nın 2006 senesinde çıkardığı şarkısıdır S.O.S. The Last Shadow Puppest ruhu ve diliyle bambaşka bir hava kazanmıştır. Birçoğumuz için orijinalinden kat kat iyi.


10- Alex Turner – Hiding Tonight

Alex Turner tarafınca hazırlanmış, Submarine soundtrack albümünde yer edinen şarkılardan bir diğeri. Usul usul söylenen şarkı, hep yarından bahseden ümitli bir duygusallığın izinde.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir