Ana Sayfa / Galeri / 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Pera Müzesi”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde “Pera Müzesi”

 

Pera Müzesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü müze kapılarını tüm ziyaretçilere parasız açarak kutluyor. Pera Cafe ve ArtShop’tan meydana getirilen alışverişlerde % 20 indirim fırsatının yanı sıra, Pera Film’in “Kargaşa ve bunalımlı Zamanlar ve Tanıdık Bölgeler” adlı izlenme programı da Kadınlar Günü’ne hususi parasız gerçekleşiyor.

Pera Müzesi, 8 Mart Çarşamba günü, “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” ile “Mersad Berber: Bir Bosna Alegorisi” sergilerini görmek isteyen tüm ziyaretçilere parasız giriş imkânı sunuyor. Ziyaretçiler, bu sergilerin yanı sıra Suna İnan Kıraç Vakfı koleksiyon sergilerinden “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ile “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni”ni de parasız gezebilecek.

Pera Film’in, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında Tricky Women Festivali ve Avusturya Kültür Ofisi İstanbul iş birliğinde hazırlanan Kargaşa ve bunalımlı Zamanlar ve Tanıdık Bölgeler adlı izlenme programı da parasız gerçekleşiyor. Viyana’da düzenlenen ve yalnızca hanım animasyon sanatçılarının filmlerine ayrılmış dünyadaki ilk ve tek festival olan internasyonal Tricky Women festivalinin Pera Müzesi seçkisinde, 12 kısa animasyon yer ediniyor. Film gösterimleri, 8 Mart Çarşamba günü saat: 19.00’da, 12 Mart Pazar günü saat: 17.00’de gerçekleşiyor.

Artshop ve Pera Cafe’de %20 indirim!

Pera Müzesi Artshop’ta, Suna ve İnan Kıraç Vakfı koleksiyonları ve müzenin süreli sergilerinden esinlenerek oluşturulan ürünler, hususi tasarım çanta ve takılar, sanat kitapları ve sergi katalogları bugüne hususi % 20 indirimle satışa sunuluyor.

Pera Cafe’nin, hususi makarna çeşitleri ve nitelikli pastacılık ürünlerinin sunulmuş olduğu leziz menüsünü tatmak isteyen ziyaretçiler de % 20 indirim oranından faydalanabiliyor.

Pera Müzesi Salı’dan Cumartesi’ye 10:00-19:00 saatleri içinde, Pazar günleri ise 12:00- 18:00 saatleri içinde gezilebilir. Müzede Cuma günleri hem uzun hem de parasız!

“Uzun Cuma”larda müze 18:00 – 22:00 saatleri içinde ücretsiz bir şekilde ziyaret edilebilir. Çarşamba günleri ise “Genç Çarşamba” kapsamında tüm öğrenciler müzeyi parasız ziyaret edebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir