Ana Sayfa / Konser / 5.Frankfurt Türk Tiyatro Festivali 4-14 Mayıs 2018

5.Frankfurt Türk Tiyatro Festivali 4-14 Mayıs 2018

 

5.Frankfurt Türk Tiyatro Festivali, 15 senedir Almanya da Türk Tiyatrosu’nu ve Türk dilini başarıyla ve gururla temsil eden Tiyatro Frankfurt’un ev sahipliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti Frankfurt Başkonsolosluğu’nun himayesinde 4-14 Mayıs 2018 tarihleri içinde Frankfurt ve çevresindeki en büyük tiyatro salonlarında  gerçekleştirilecektir. Türk Tiyatrosu’nun oldukça değerli ustaları ve 120’ye yakın oyuncu, yönetmen, yazar ve tiyatro çalışanının ağırlanacağı festivalimize hem Avrupa’dan hem de Türkiye’den tüm tiyatro severleri Türk Tiyatro Festivalinin coşkusunu bizimle paylaşmak suretiyle Frankfurt’a bekliyoruz.

Shirley 
+8
Autor: Willy Russell
Regie & Darsteller: Sumru Yavrucuk
Ort: Frankfurt Gallus Theater
Um: 20:00 ca. 90 min
VK: 20€  AK: 25€

Shirley Valentine çocuklarını büyütüp okutmuş, onlar evden gidince de eşi ile yalnız kalmış bir karı. Çocuk bakıcılığı meydana getiren Shirley, işinden arta kalan zamanlarda evin tüm işleri ile ilgileniyor. Tüm bunlara karşın eşinin ona karşı olan ilgisizliği ve hayatlarının monotonluğu Shirley’i mutsuz bir karı haline getiriyor. Bigün en yakın arkadaşının kendisine armağan etmiş olduğu bir dinlence ile yaşamış olduğu yaşamdan uzaklaşarak kafasını dinlemenin kendisine iyi geleceğini düşünerek Türkiye’ye doğru seyahate çıkıyor..

Müzikli Park
+3 – Tiyatro Fil İstanbul
Autor & Regie: Nurten İnan
Darsteller: Nurten İnan, Taylan Erler, Mustafa Poyraz

Ort: Heusenstamm
Um: 11:00 ca. 45 min
VK: 5€

Ort: Frankfurt Gallus Theater
Um: 14:30 ca. 45 min
VK: 5€

Mıstık ile Laruş iyi iki arkadaştır. Okulun tiyatro kolunda olduklarından dolayı yıl sonu için ufak bir gosteri hazırlamaları gerekmektedir. Bu yüzden prova ve gözlemlerini ikisinin hem evlerine hem de okullarına yakın olan devamlı oynamaya gittikleri parkta halletmeye karar verirler. Parkta onları yeni dostluklar ve güzel sürprizler beklemektedir.

Hassta Etme Adamı
(Komödie) +8 – Süheyl Behzat Uygur Tiyatrosu
Autor & Regie: Aksel Bonfil
Darsteller: Süheyl Uygur, Behzat Uygur, Kahraman Sivri, Nejat Uygur,
Nurten İnan, Lidya Ersemiz
Ort: Theater Rüsselsheim
Um: 20:00 ca. 90 min
VK: 20€  AK: 25€

“Hassta Etme Adamı” günümüzde hastanelerimizde yaşanmış olan doktorlarımızın ve sıhhat çalışanlarının başına gelen trajikomik vakaları ele alıyor. Güncel bir mesele haline gelen, hastanelerimizdeki sıhhat mensubunun yaşamış olduğu sertlik konusunu da içinde barındıran, ek olarak gelen hastaların onlara yaşattığı zorlukları özetleyen bir güldürü oyunu. Oyunumuzun içinde hastane girişinden, ameliyathaneye, acil servisten, morga kadar birçok kapıyı araladık. İçeride yaşanmış olan gülünç vakalarla sizleri gözlerinizden yaşlar gelinceye kadar güldürmeyi garantiliyoruz.

Sınır
+16 – Objektif Sahne Nürnberg
Autor: Muzaffer İzgü
Regie: Boğaçhan Sözmen
Darsteller: Cihan Kente, Ergün Doğmacı
Ort: Frankfurt Gallus Theater
Um: 20:00 ca. 90 min
VK: 20€  AK: 25€

Bilinmeyen bir yerde, sınır komşusu bilinmeyen iki ülke; Nevinya ve Sevinya. Bilinmeyen bir nedenle birbirine düşman. İki ülkenin sınırını, adları bile bilinmeyen çocuklar rahat uyusun diye bekleyen, bilinmeyen iki asker; Yuan ve Mati. Yalnızca ikisinin olduğu bu bölgede bilinmeyen bir nedenle dost oluverirler. Fakat ya iki ülke içinde bilinmeyen bir nedenle cenk çıkarsa? Yuan ve Mati birbirine kurşun sıkar mı? Budur işte bilinmeyen. Anlayacağınız Çukurova’nın en güzel evlatlarından Muzaffer İzgü’nün acılı – komik kaleminden asla bilinmeyen ülkelerin, asla bilinmeyen insanlarının, asla bilinmeyen öyküsü. Kim bilir oldukça iyi malum… Kim bilir?

İstiklal
+8 – Güneş Theater Frankfurt
Autor : Yaşar Kurt
Regie: Güneş Theater Ensemble
Darsteller: Tülay Yongacı, Yaşar Kurt, Cüneyt Sezer, Müjdat Albak, İlker Parlaz,
Sulh Akman, Junge Güneş, Theater Gruppe
Ort: Frankfurt Internationales Theater
Um: 20:00 ca. 90 min
VK: 20€  AK: 25€

Oyun İstiklal Caddesi’nde müzikolde çalışan bir müzisyenin 6 saat içinde yaşadıklarını konu alıyor. Ardında müzik mafyasının koştuğu, hayatına dair mühim kararları almanın eşiğinde olan sanatçı, İstiklal Caddesi’nin zamanı ve benzersiz çeşitliliğe haiz dekorunda, nerede biteceği belli olmayan rüya benzer biçimde bir yolculuğa çıkacaktır.

Giydirici
+12 – Devlet Tiyatrosu İstanbul
Autor: Willy Russell
Regie: Hakan Çimenser
Darsteller: Celal Kadri Kınoğlu, Hakan Çimenser, Rüyam Perihan Dirin, Hülya Gülşen,
Ebru Demirdöven, Aral Seskir, Osman Tunca Soysal, Sinan Cem Acele, Güneş Yakın,
Cem Şahin, Suzan Sabancı, Örneksiz Bayraktar
Ort: Theater Rüsselsheim
Um: 20:00 ca. 150 min
VK: 20€  AK: 25€

II. Dünya Savaşı’nda, ölümüne tiyatro meydana getiren bir grup.


Karmakarışık
+8 – Devlet Tiyatrosu İstanbul
Autor: Ray Cooney
Regie: Haldun Dormen
Darsteller: Erkan Taşdöğen, Fatih Kahraman, Ali Ersin Yenar, Rüyam Perihan Dirin,
Özden Ziraatçi, Ebru Demirdöven, Aral Seskir, Sinan Cem Acele, Cem Şahin, Suzan Sabancı
Ort: Theater Rüsselsheim
Um: 20:00 ca. 150 min
VK: 20€  AK: 25€

Richard Phillips isminde saygı duyulan bir bakan, rakip partinin sekreteriyle ufak bir kaçamak yapmak için bir otel odası meblağ. Sadece otel odasında bir cesetle karşılaştıklarında, vakalar içinden çıkılmaz ve karmakarışık bir hal alır.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir