Ana Sayfa / Konser / 32. Genç Günler Festivali Başvuruları Başladı

32. Genç Günler Festivali Başvuruları Başladı

32. GENÇ GÜNLER FESTİVALİ BAŞVURULARI BAŞLIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Tiyatroları, 9-19 Mayıs 2016 tarihleri içinde gerçekleştireceği 32. Genç Günler Festivali’nde, sahnelerini genç kuşağın sanatçılarına ve sanatçı adaylarına açıyor.

Genç nefesler, geleceğin sanatçıları ve seyircileri, bugünün genç dönem sanatçıları; gelin şehrin tiyatrosunda buluşalım…

Bu yıl 32.si düzenlenen Genç Günler, programında geleneksel tiyatrodan modern tiyatroya uzanan geniş bir yelpazede performanslara yer vermeye devam ediyor. Kent Tiyatrosu’nun 100 yılı aşkın tiyatro mirasıyla, geleceğin tiyatrosuna bir köprü oluştururken; yeni tiyatro yaratıcılarını keşfetmeyi ve yeni arayışları seyirciyle buluşturmayı amaç ediniyor. Uygar metinler, yerli ve yabancı genç yazarlar, disiplinler arası tiyatro, klasik sahneden sokağa yayılan performans, biçimsel ve içerik olarak yenilikçi projeleri bir araya getirmeyi amaçlıyor.
Programa alınan projeler, 10 gün süresince, İstanbul seyircisiyle parasız buluşacak. Performansların yanı sıra, atölyeler, söyleşiler ve açık hava etkinlikleri de programda yer alacak.

Başvurular, tiyatro, performans, dans ve sergi projelerine açıktır. Proje dosyalarınızı 1 Nisan Cuma gününe kadar gencgunler@ibb.gov.tr adresine e-posta olarak gönderilmesi gerekmektedir.

–    Tiyatro adı ve kısa data
–    Oyun künyesi
–    Oyunun özeti
–    Oyun metni
–    Oyun fotoğrafları
–    Oyun videosu

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI MÜDÜRLÜĞÜ
Darülbedayi Cad. No.3 Harbiye-ŞİŞLİ İSTANBUL
Basın ve Halkla İlişkiler – 0212 455 39 34 – 0212 455 39 35 / Faks: 0212 449 51 41
https://www.feysbuk.com/sehrintiyatrosu

e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir