Ana Sayfa / Galeri / 3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı.

3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Başvuruları Başladı.

Bu yıl ilk kez Ön Jüri Hususi Ödülü olarak 1000 TL para ödülünün verileceği festivalin son müracaat zamanı 10 Ağustos 2014 senesinde “Bu Festival Marmaris’in Marmaris Hepimizin” sloganıyla yola çıkan, tamamen gönüllülük esasına dayanan, 2016 senesinde Ediz Hun’un onur konuğu olduğu ve  418 film başvurusu alarak adını başarı göstermiş bir halde duyuran Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali bu yıl Ekim ayında üçüncü kez konuklarını ağırlayacak.

ULUSAL YARIŞMA DALINDA ADAYLAR BEKLENİYOR

Uluslararası ve Ulusal olmak suretiyle iki ana bölümden oluşan festivalin Uluslararası kısa film bölümünde yalnız film gösterimleri yer alacak ve internasyonal dalda yarışma yapılmayacak. Ulusal bölümde ise tasarı, belgesel, canlandırma/animasyon ve deneysel filmler seyredilip içlerinden yayınlanma programına ve yarışmaya katılacak filmler belirlenerek  sonrasında ana jüri ve halk  jürisi tarafınca her dalın en iyilerine ödül verilecek. Liselerarası Ulusal kısa film yarışma bölümündeki filmler için ayrı değerlendirme yapılmayacak.
Festivalde yarışmaya katılmak isteyenler için son müracaat zamanı 10 Ağustos. Festival şartnamesi, katılım şartları, müracaat işlemleri ve öteki mevzularda daha detaylı bilgiyewww.marmarisfilmfest.com adresinden ulaşılabilir.

“MarmariSANart” topluluğunun bir projesi olan ve sanatı geniş kitlelere ulaştırmayı, alternatif turizme zemin oluşturmayı, yerli ve yabancı genç yönetmenlerin çalışmalarını seyirciyle buluşturmayı amaçlayan festivalde film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi, açık oturum ve imalathane emekleri benzer biçimde etkinliklerde davetli yönetmen, oyuncu, akademisyen ve beyazperde emekçileri beyazperde sanatı ve sektörü üstüne deneyimlerini  seyircilerle paylaşacak.

3. YILINDA FESTİVALDEKİ YENİLİKLER
Bu yıl bölge halkını festivale ortak etmek amacıyla ilk kez bir halk jürisi belirlenecek. Halk Jürisi Ödülünü kazanan filmin yönetmeninin bir sonraki filminin yapımcılığı Koz Yapım tarafınca sağlanacak. Ek olarak bu yıl festivalde  ilk kez Ön jüri Hususi Ödülü  verilecek.

Festival Başkanlığını Onur ÖZTÜRK’ün üstlendiği organizasyonda, 3. Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali Danışma Kurulu Beyaz perde Prof. Bülent ÖZKAM,  Gazeteci, Yapımcı ve Televizyoncu Gürkan HACIR, Yönetmen Engin AYÇA, Tiyatro ve Beyaz perde Oyuncusu Gülsen TUNCER,  Yapımcı Hasret KÜSKÜ, Yönetmen Jale İNCEKOL, Kameraman Filiz ÇAKMAK’tan oluşuyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir