Ana Sayfa / Konser / 27 Mart Dünya Tiyatro gününde BBT ‘den Müzikli Zaman Matinesi…

27 Mart Dünya Tiyatro gününde BBT ‘den Müzikli Zaman Matinesi…

 

Bakırköy Belediye Tiyatroları yeni oyunlarından “Cıngıllı”yı  seyretmek isteyen sanatseverleri   27 Mart Salı günü saat 20.30’da Sevecen Kenter Sahnesi’ne bekliyor. Sahnelerimizin perdelerine sinmiş, hepimizin hatıralarında yer edinen müzikal şarkıları beraber dinleyeceğiz, bir asırda kimler geldi kimler geçti, beraber söyleyeceğiz en meşhur müzikal şarkılarını… diyerek.
Proje tasarımını Emrah Eren’in yapmış olduğu ,Çiğdem Erken’in müzik direktörlüğünde, Irmak Bahçeci’nin metinleriyle, BBT orkestrası ve BBT oyuncularının canlı yorumuyla sahnede Cıngıllı ve  Parasız…  
www.bbt.bel.tr
Gişe Tel   0212  661 38 94-95
İstemedik mi Şişli’de bir apartıman? Aşk olsun demedik mi yasaklara? Hangimiz bilmez Evita’nın Arjantin’e ağlama söylediğini? Şu bekarlıktan bıkıp usanmadık mı hep beraber?
Of hay hak deyip perde gazelinİ okuyan Hacivat’la başlıyor müzikal tarihimiz. Kantolar, operetler, Keşanlı Ali’ler, ithal müzikaller. Şan Tiyatrosu müzikalleri, Ortaoyuncular klasikleri ve niceleri…
İşin ilginci, ülkemizin müzikal zamanı, siyasal tarihiyle hercümerç olmuş, fark ettik ki ikisini birbirinden ayırmak olanaksız. Memlekette ne olduysa, yansımış sahnedeki müzikallere.
Sahnelerimizin perdelerine sinmiş, hepimizin hatıralarında yer edinen müzikal şarkıları bu sefer Türkiye tarihiyle yan yana yürüyecek. Beraberce dinleyeceğiz bir asırda kimler geldi kimler geçti, beraberce söyleyeceğiz en meşhur müzikal şarkılarını.
Çiğdem Erken’in müzik direktörlüğünde, BBT orkestrası ve BBT oyuncularının canlı yorumuyla sahnede Cıngıllı. Tamamlanmak için seyircisini heyecanla bekliyor.
PROJE: EMRAH EREN
MÜZİK DİREKTÖRÜ: ÇİĞDEM ERKEN
METİNLER: IRMAK BAHÇECİ
SESLENDİRENLER
RAGIP SAVAŞ
EMRAH EREN
FARUK ÜSTÜN
FİDAN KOŞAR
ORHAN KEMAL AYDIN
YONCA ŞAHİNBAŞ
NAZAN KOÇAK
GÖZDE AYAR
EROL OZAN AYHAN
MUSTAFA SERCAN YENER
İREM SULTAN CENGİZ
ORKESTRA
UĞUR ÇERKEZOĞLU (PİYANO) ERSİN TOZ (GİTAR)
EBRU MİNE SONAKIN (KLARİNET) NİLAY SANCAR (KEMAN)
AYKUT YILDIRIM (BAS GİTAR) MELİH YÜZER (DAVUL)
HARUN KOÇ (PERKÜSYON) ADEM ELKAYA (UD)
MEHMET BOYACI (KANUN)
DEKOR: BARIŞ DİNÇEL
KOSTÜM: SADIK KIZILAĞAÇ
IŞIK: İLKER DURSUN
AFİŞ VE BROŞÜR TASARIM: ETHEM ONUR BİLGİÇ
AFİŞ VE KONSER FOTOĞRAFLARI: EMRE MOLLAOĞLU

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir