Ana Sayfa / Kitaplar / 22. İzmir Kitap Fuarı Açılıyor

22. İzmir Kitap Fuarı Açılıyor

 

Bu yıl 400 yayınevi ve sivil cemiyet kuruluşunun katılımıyla gerçekleşecek 22. İzmir Kitap Fuarı, ortalama 150 kültür etkinliğine ev sahipliği yapmış olacaktır. Dokuz gün süresince düzenlenecek etkinlikler ve imza günlerinde yüzlerce yazar okurlarıyla buluşma fırsatı elde edecektir.

Aralarında Sinâ Akyol, Canan Tan, Murathan Mungan, Yılmaz Özdil, Türkan Şoray, İlber Ortaylı, Deniz Kavukçuoğlu, Ayşe Kulin, Can Yılmaz, Zafer Algöz, Ahmet Telli, Ercan Kesal, Tarık Tufan, Erdoğan Aydın, Orhan Alkaya, Feyza Hepçilingirler, İsmail Saymaz, Alper Canıgüz, Muazzez İlmiye Çığ, Elif Türkölmez, Selçuk Aydemir, ufak İskender, Akif Kurtuluş, Ataol Behramoğlu, Selçuk Erdem, Muzaffer İzgü, Azra Kohen, Canan Karatay, Loren Edizel, Nermin Yıldırım, Ayşe Hür, Aret Vartanyan, Gülten Dayıoğlu, İrfan Değirmenci, Erdil Yaşaroğlu, Canfeza, Öznur Yıldırım, Behiç Ak, Sedef Kabaş ve Nuray Sayarı’nın da bulunmuş olduğu pek oldukça kıymetli yazar okurlarıyla buluşacaktır.

Onur Konuğu : Sinâ Akyol

Ozan Sinâ Akyol, 22. İzmir Kitap Fuarı’nın onur konuğudur. 1950 senesinde Ankara’da dünyaya gelen ozan, 1971’de Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’nu tamamladı. Ankara’da TRT Türkiye’nin Sesi Radyosu’nda program yapımcısı; İstanbul ve İzmir’de çeşitli reklam şirketlerinde reklam yazarı olarak çalıştı. İlk şiiri (Ölmek) 1967’de Davet dergisinde gösterildi. Şiirleri İngilizce, Fransızca, Danca, Bulgarca, Romence, Yunanca, Litvanca, İtalyanca ve İspanyolca’ya çevrildi.

22. İzmir Kitap Fuarı Onur Konuğu Sinâ Akyol için TÜYAP tarafınca editörlüğünü Enver Ercan’ın üstlendiği “50. Edebiyat Senesinde Sinâ Akyol” armağan kitabı hazırlandı.
Fuar süresince Sinâ Akyol’un da katılımıyla söyleşiler düzenlenecektir. 23 Nisan Pazar günü Orhan Alkaya, Gökçenur Ç., Gültekin Emre, Haydar Ergülen ve Emel Kaya’nın konuşmacı olarak katılacakları “50. Edebiyat Senesinde Sina Akyol Şiiri” paneli düzenlenecektir. 29 Nisan Cumartesi günü ise Ahmet Bozkurt, Cenk Gündoğdu, Duygu Kankaytsın ve Gonca Özmen’in katılacakları “70’lerden Günümüze Sina Akyol Şiiri İçin Dipnotlar” söyleşisi gerçekleştirilecektir.

Ziyaret Saatleri

Girişin parasız olduğu 22. İzmir Kitap Fuarı, 22-29 Nisan 2017 tarihleri içinde 11.00-20.00, fuarın son günü olan 30 Nisan 2017 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri içinde ziyaret edilebilir.

İzmir Kitap Fuarı’nı Takip Edin

İzmir Kitap Fuarı internet sayfası yenilendi. Fuarla ilgili en güncel haberleri, konuk yazarları, ulaşım bilgilerini, etkinlikleri ve imza günlerini www.izmirkitapfuari.com sitesinden ve feysbuk/kitapfuariizmir, twitter/kitapfuari ve instagram/kitapfuari hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Fuar etkinlik programı ve imza günleri listesine web sitemizin Etkinlik Takvimi sekmesinden ulaşabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir