Ana Sayfa / 2018 / Ocak

Aylık arşiv: Ocak 2018

Maroon 5 Ve Sza İşbirliği: What Lovers Do

Her yaptığı şarkıyla önemli liste başarıları yakalayan Maroon 5 grubu, son dönemlerde müzik piyasasına “CTRL” albümüyle getirdiği farklı tarzla konuşulan Sza ile işbirliği yaptı. What Lovers Do adlı şarkı, Billboard Hot 100’da 23. sıraya oturdu.

Devamını Oku »

Plaj Voleybolu Nasıl Oynanır?

Kum zemin üzerinde çıplak ayaklarla oynanan bir spor dalıdır plaj voleybolu. Plajların daha çok eğlenme ve dinlenme yeri olarak görülmesinden dolayı plaj voleybolu genellikle yaz aylarının eğlenceli bir etkinliği olarak görülür. Ancak bu spor, yaz olimpiyatlarında kendine yer bulmuş ciddi bir disiplindir.

Devamını Oku »

Lumia 1520 Türkiye Fiyatı

Nokia Lumia 1520 şimdilik sadece ve sadece Vodafone bayilerinden satın alınabilir.  Peki Vodafon, Lumia 1520 modelini kaç TL’lik bir ücretle satışa çıkardı? İşte ayrıntılar…

Devamını Oku »

Yaşamlarını Tiyatroya Adayanlar

  Adem Dursun, Türk tiyatrosuna uzun seneler emek vermiş sanatçılarla yapmış olduğu söyleşilerini kitap haline getirerek okuyuculara sunuyor. Yazar, yapmış olduğu söyleşilerinde yalnız sanatçılarının sanat yaşantılarını değil, bununla birlikte Türk tiyatrosuna dair görüntülere de yer veriyor. Kitapta; Ali Poyrazoğlu, Erol Iyi sabahlar, Ayla Algan, Metin Tekin, Nejat Uygur benzer biçimde …

Devamını Oku »

İsveç’ten Gelen Bu Sese Kulak Verin

Kuzey İsveç’in derin ormanları arasında minik bir evden gelen bu sese kulak verin! Jonna Jinton, 27 yaşında ve insanın insan olduğunu hatırladığı doğa ile iç içe bir hayat sürüyor. Jonna, ‘büyülü elf sesi’ ile sosyal medyada adından sıkça söz ettiriyor.

Devamını Oku »

Vega “Delinin Yıldızı” ile Geri Döndü!

Vega; Tuğrul Akyüz, Deniz Özbey ve Mert Koral tarafından 1999 senesinde kurularak ilk albümü “Tamam Sustum” ile müzik dünyasındaki yerini aldı.
2002 yılında çıkardıkları “Tatlı Sert” albümü ise onlara bir ivme kazandırarak daha geniş kitlelere ulaşmalarını sağladı.

Devamını Oku »

Her Zaman Duygusal: En İyi Beş Tom Odell Şarkısı

Bazı şarkılar insanı kelimenin tam anlamıyla “bir yerlere götürür”. Kırık pencerelerinden soğuk rüzgarların girdiği bir eve bırakıverir sizi. Yer yer boyası dökülmüş bir duvara yaslanan, yılların yükünü taşıyan bir koltuğa oturtur ve anlatır hikayesini. Tom Odell‘in şarkıları da böyle işte. Elton John, Leonard Cohen ve Bob Dylan dinleyerek büyümüş, İngiltere yağmurlarında demlenmiş bir ses onunkisi. 2013 yılında müzik dünyasına adımını attığı ilk anda BRIT Awards Critics’ Choice Ödülü’nü kazanarak da rüştünü ispatlayan Odell, bize o gün bugündür kalbi kırık bir peri masalı anlatmakla meşgul. Biz de sizler için minik bir derleme hazırladık ve sizi Ada’nın eşsiz yeteneğiyle yolculuğa çıkarmaya karar verdik. İlk defa dinleyeceklerin de defalarca dinlemiş olanların da aynı keyfi alacakları bir yolculuk. Karşınızda en güzel beş Tom Odell şarkısı:

Devamını Oku »