Ana Sayfa / Konser / 2017-2018 sezonu Ankara’nın İzlenilesi Tiyatro Oyunları

2017-2018 sezonu Ankara’nın İzlenilesi Tiyatro Oyunları

 

Altın Ejderha – Tiyatro Tam

Tiyatro Tam’dan oldukça güzel seyirlik bir oyun. Altın Ejderha. Bir binanın alt katında, “Altın Ejderha” isminde uzak doğu yiyecekleri sunan bir restoranda çalışan kaçak göçmenlerin hikayesi. Klasik tiyatro seyirliğinin haricinde, keyifli bir anlatımla oyunculukların parladığı keyifli bir oyun. İzleyin pişman olmayacaksınız.

Yazan : Roland Schimmelpfennig

Çeviren: Sibel Arslan  Yeşilay

Yöneten : Özgür Çakır

Palto 

Gogol’un aynı isminde öyküsünden uyarlanan oyun bizlere Akaki Akakiyeviç üstünden bir oldukça karakterle karşılaştırıyor. Dostoyevski “Çoğumuz
Gogol’un Palto’sundan çıktık,” diyerek eserin  Rus edebiyatının köşe taşlarından biri olmasını merhabalar. Tek kişilik bu güzel oyunu kaçırmayın derim.

Yazan : Nikolay Vasilievich Gogol

Uyarlama : Kadri Özcan

Yönetmen : Mine Acar

Bir Valize Ne Sığar ki? – Ankara Sanat Tiyatrosu

Bir gecede binlerce senedir yaşadığın toprakları terk edenler valizlerine ne koyar? Oyun, mübadillerin bakış açısından  tanıklıklarını aktarıyor. Güldürü, dram, canlı söylenen Rembetiko şarkılar, orkestra, oyunda yok yok… Ne olursa olsun izlenmeli.

Yazan ve Yöneten : Yeşim Dorman

Görkemli Diva : Ankara Devlet Tiyatrosu

Bizleri operaya, aryalara gönül vermiş Florence Foster Jenkis’in gerçek hikayesine çağrı eden keyifli oyun. “Sanat hissederek yapılmazsa sanat olabilir mi?” sorusuyla yüzleşmeye hazır mısınız? Yurtdışında da oynanmış hatta iki değişik film versiyonu da çekilen bu keyifli oyunu kaçırmayın. Florence Foster Jenkis performansına hem oldukça güleceksiniz hem de fanatik kalacaksınız.

Yazan : Peter Quilter

Çeviren : Nazlı Gözde Yolcu

Yöneten : Funda Mete

Bukalemunlar – Modern Drama Derneği Tiyatro Topluluğu

Anton Çehov’un “Bukalemun” öyküsünden esinlenilerek hazırlanan bu keyifli oyunu yakaladığınızda kaçırmayın. Sahnede oldukça keyifli bir ekip var. Oyun şu aralar Çankaya Yılmaz Cenup Sahnesinde oynuyor.

Yazar : Şâmil Yılmaz

Yönetmen : Tülin Sağlam

Rulet – Perde Sanat Tiyatrosu

İkinci Dünya Savaşı esnasında, Rus kontrolündeki Alman cenk esirlerinin bulunmuş olduğu ufak bir tutuk evindeyiz. Sürprizlerle ve yükselen gerilimiyle ilerleyen oyun, bizlere Nazi rüyasının sonuna gelirken bir tutuk evindeki olanları gösterir. Gerilimi bolca, bu heyecanlı ve ödüllü oyunu izleyin.

Yazan: Kosta Kortidis

Yöneten: Talha Kalovov

Aşk Bir Şey Değildir – Tiyatro Hayalet

Çağıl dönemin evliliklerini, ilişkilerini Nihal ve Tekin çiftinin üstünden ve bu çiftin çeşitli hâllerinden aktaran oyun, kadın-erkek  ilişkilerine güncel ve keyifli bir noktadan yaklaşıyor.

Yazan : Şahin Örgel.

Anna Karenina – Ankara Devlet Tiyatrosu

Toltsoy’un bu klasik eserinde 19. yüzyıl Rusya’sının aristokrasi hayatına gireceksiniz. Anna Karenina ve Kont Vronski’nin toplumsal kurallara karşın ayakta tutmaya çalışmış oldukları aşklarına tanık olacaksınız. Oyun adeta bir görsel şölen, klasikleri tiyatrodan yada beyaz perdeden kovuşturmak isteyenler için kaçırılmaması ihtiyaç duyulan bir fırsat.

Yazan : Lev Nikolayeviç Tolstoy

Çeviren : Cevat Çapan

Oyunlaştıran : Helen Edmundson

Yöneten : İpek Atagün Gezener

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKEZ OKUSUN HERKEZ IZLESIN. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir