Ana Sayfa / Mobil / 2013 Yılında Tablet Satış Rakamları Ne Kadar? Toplam Kaç Tablet Satıldı?

2013 Yılında Tablet Satış Rakamları Ne Kadar? Toplam Kaç Tablet Satıldı?

Akıllı cep telefonlarının peşinden piyasaya çıkan öteki bir akıllı aygıt olan tabletler de kapış kapış gidiyor. Birçok insanoğlunun değişik gereksinimlerine yanıt verebilen ve laptop ile akıllı telefonun avantajlarını birleştiren tablet satışları da son dönemde artmış durumda. Dünyada hem akıllı telefon hem de tablet satışlarında pazarın lideri konumunda olan Samsung’un toplamda kaç tane tablet sattığı açıklandı.

Cenup Kore’den Samsung’un 2013 senesinde kaç tane tablet sattığı bilgisi geldi.

1388367297_samsung-galaxy-tab-3-roster.jpg

Her çeyrekte satılan tablet adetine açıklık getirilirken, bilhassa son çeyrekte iyi bir ivmenin yakalandığı gözlerden kaçmıyor. Bunda Galaxy Tab 3 ailesine ilişkin 3 yeni tablet ve Galaxy Note 10.1 Edition modellerinin dinlence sezonunda kullanıcılardan yoğun ilgi görmesi etkin rol oynadı.

2013 senesinde Samsung, 1. çeyrekte 9.1 milyon, 2. çeyrekte 8.4 milyon, 3. çeyrekte 10.5 milyonve 4. çeyrekte 12 milyon tablet satarak yıl genelinde 40 milyon barajını aşmayı başardı. Tablet kategorisinde hala zirvede olan Apple ise 2013 yılının ilk 3 çeyreğinde 50 milyona yakın iPad satmayı başardı. 4. çeyrek sayıları hemen hemen açıklanmadı sadece yeni modellerin bu çeyrekte satışa sunulması be dinlence sezonun bu zamanda yaşanması sebebiyle Apple’ın 4. çeyrekte 25 milyon iPadsattığı tahmin ediliyor.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir