Ana Sayfa / Programlar / 2013 Bilgisayarda Port Açma Programı İndir Vuze Utorrent Router İçin Resimli Anlatım

2013 Bilgisayarda Port Açma Programı İndir Vuze Utorrent Router İçin Resimli Anlatım

ETİKET: modemde otomatik port açma, modemi programla açıp kapatma programı, oto port acma, oto port programı, otomatik port açma, otomatik port acma programi, otomatik port açma programı pfconfig, pfconfig, pfconfig kullanımı, pfconfig yeni port, port, port acma, port açma programı, port açmak program, port programı, portacma

Simple Port Forwarding
Port Açma Programı
Simple Port Forwarding, modem ya da router üstünden bilgisayara port yönlendirme (port açma) işlemini kolay bir halde icra eden bir programdır.
Editör Yorumu
Simple Port Forwarding programı hakkında daha detaylı bilgiye Simple Port Fowarding ile Port Açmak Oldukca Kolay adlı araştırma yazımızı okuyabilirsiniz.
Program Hakkında
Simple Port Forwarding, eMule, uTorrent benzer biçimde programların ve bilgisayar oyunlarının internete muntazam bağlanması için modemde ya da routerda yapılması ihtiyaç duyulan port yönlendirme işlemini kolayca gerçekleştirmenizi elde eden bir port açma programıdır. Airties, Zyxel benzer biçimde piyasada bulunan popüler modemlerin tamamına yakınını destekleyen program devamlı yeni modeller için de güncelleniyor.

Not: Program tarafınca desteklenen modem ve routerların listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Simple Port Forwarding 3.6.1 sürümünde kodlamayla ilgili büyük değişimler yapılmış oldu.

 (Direct Download)
Setup File Info: (7.11 MB)  (MD5 Hash – 71FE10DC95A4CA8CCBFB1CCDA3EC5A4E)

 Zip File (Non Setup) Portable Version (Direct Download)

Simple Port Forwarding ile Port Açmak Oldukca Kolay – Resimli Anlatım

Simple Port Forwarding ile torrent, emule, p2p programları için ‘router’ınızda kolaylıkla port yönlendirme yapabilirsiniz.

Port yönlendirme / açma; internetten film, video, müzik benzer biçimde dosyalar indirmek amacıyla kullanılan torrent, emule, p2p programları için yapılması ihtiyaç duyulan bir işlem. Doğru port yönlendirme olmadan dosya indirme programlarında düşük hızlara mahkum olabilir hatta bağlantı dahi kuramayabilirsiniz (bilhassa Emule ve Edonkey’de).
Port yönlendirme ayarları her modem, router için farklılıklar gösterir. Simple Port Forwarding programı sizin için port açma işlemini otomatikleştiriyor.

Kurulum
Simple Port Forward programının kurulumu oldukça kolay. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan “Next” tuşuna basmak. Parasız bir program olup kurulumda herhangi bir reklam olmaması da cabası.

Simple Port Forwarding ile port yönlendirmek çok kolay

Özellikler
Simple Port Forwarding’in en mühim özelliği desteklediği router sayısı. Desteklenen 1000’den fazla router modelinin listesine buradan ulaşabilirsiniz:

Simple Port Forwarding desteklenen router modelleri

Simple Port Forwarding bu geniş router sıralaması de aralıklarla güncelleniyor. Mesela bu araştırma için program yüklendiğinde router sayısı 1261’di. Program içinden meydana getirilen günceleme ile bu sayı 1269’a çıktı.

Simple Port Forwarding ile port yönlendirmek çok kolay

Simple Port Forwarding’in oldukça garip bir özelliği bulunuyor. Program port yönlendirme işlemle yaparken, meydana getirilen işlemleri izleyebiliyorusuz. Bu sayede programı izleyerek kendi routerınızı iyi mi kullanacağınızı öğrenebilirsiniz.

Simple Port Forwarding yönlendirmek istediğiniz portları elle ayarlamanıza izin verirken aynı süre zamanda seçtiğiniz dosya indirme programı için hangi portların ayarlanması icap ettiğini otomatik ayarlayıp yönlendirme yapabiliyor. Desteklenen torrent, p2p programları şunlar: Ares, Azureus Vuze, BitComet, Bitlord, Bittornado, Bittorrent, DreaMule, eMule, Limewire, Shareaza,StrongDC++, uTorrent, Vibe Streamer. Bunun yanında yüzlerce oyun ve program için de aynı şekilde otomatik port yönlendirme seçeneği bulunuyor.

Simple Port Forwarding ile port yönlendirmek çok kolay

Port açma tamamlandıktan sonrasında portları kontrol edebiliyorsunuz, böylece port yönlendirme işlemlerinin başarıya ulaşmış olup olmadığını görebiliyorsunuz.

Simple Port Forwarding ile port yönlendirmek çok kolay

Simple Port Forwarding’in Türkçe desteği bulunuyor sadece program bir tercüme aracı kullanarak Türkçeleştirilmiş. Bu yüzden bazı bölümlerdeki açıklamalar oldukça zor anlaşılıyor. Neyseki programı kullanmak için fazla bir açıklamaya gerekseme duymuyorsunuz.
Simple Port Forward sizin için mahalli IP’yi statik yapma ve Windows Güvenlik Duvarı’na bağlantı noktası ekleme işlemlerinde yapıyor fakat bunlar Pro sürüm için geçerli. Parasız sürümde bulunmayan bu işlemler port yönlendirme için olmaz olmaz değil ve kendiniz de bu işlemleri yapabilirsiniz.

Kullanım Kolaylığı
Simple Port Forward’ın mütevazı bir menü sistemi var. Dosya bölümünden port ekleyip, kaldırabiliyor, Araçlar bölümünden de yönlendirme, güncelleme, kontrol etme vb. port işlemlerini yapabiliyorsunuz. Fakat kullanımı aslolan kolaylaştıran, 7 adımda port yönlendirme işlemini gerçekleştirmenizi elde eden denetim sıralaması. Bu denetim sıralaması işleri oldukça kolaylaştıran bir rehber durumunda. Tek yapmanız ihtiyaç duyulan adımları takip edip, tercihlerinizi belirlemek.

Simple Port Forwarding ile port yönlendirmek çok kolay

Netice
Simple Port Fowarding bilhassa emule ve torrent indirme hızınıza katkıda bulunacak port yönlendirme işini sizin için otomatik gerçekleştiriyor. Bilhassa denetim sıralaması lüzumlu işlemleri, tercihleri yapmanız için sizi adım adım yönlendirerek yardım ediyor. Simple Port Fowarding geniş router ve program yardımıyla port açma işleriniz kolaylaştıran minik, kolay ve kullanışlı bir program.

 (Direct Download)
Setup File Info: (7.11 MB)  (MD5 Hash – 71FE10DC95A4CA8CCBFB1CCDA3EC5A4E)

 Zip File (Non Setup) Portable Version (Direct Download)

indir.png (426×83)

http://www.majorgeeks.com/Simple_Port_Forwarding_d5996.html

http://www.snapfiles.com/downloads/simpleportfw/dlsimpleportfw.html

http://www.pcwintech.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir