Ana Sayfa / Galeri / 10 Maddede Sahnenin Arka Yüzü: “Kahramanların Gizli Yaşamı”

10 Maddede Sahnenin Arka Yüzü: “Kahramanların Gizli Yaşamı”

Grégoire Guillemin çocukluk tutkularının geçmişe gömülüp yok olmasına izin vermemiş bir sanatçı. Yarattığı dünyada oldukca iyi malum çizgi roman karakterinin daha ilkin asla görmediğimiz hususi hayatlarını bizlere gösteriyor. Kahramanların gözümüzde canlandırdığımız devamlı serüven yaşayan, renkli ve keyifli dünyasının oldukca haricinde, bu kez Spiderman’den Yoda’ya, Pamuk Prenses’den Batman’e kadar Greg yardımıyla onların gündelik hayatlarına göz atıyoruz. Bira içiyor, tıraş oluyor, hatta yalnız kaldıklarında burunlarını karıştırıyorlar ve bir çok hamburger yemeyi seviyor.

10 madde de sahnenin arka yüzünü renkli bir seriyle açığa çıkaran Guillemin’in hayatına göz atalım.

1.) “Sanat yönetmeni olarak 20 yıl çalıştıktan sonrasında, 2010 senesinde kişisel bazda yaratmaya karar verdi.”

2.)  “The Secret Life of Heroes” (Kahramanların Gizli Yaşamı) adlı seriyi Ocak 2013’te yayınlamaya başladı.

3.) Guillemin 2015’te yapmış olduğu bir açıklamada şu şekilde söylüyor “İki yıl ilkin, en sevdiğim kahramanları o denli garip olmayan ev hayatlarında, o denli muhteşem faaliyetler yaparken hayal etmeden “Kahramanların Gizli Yaşamı” adlı bir seriye başladım.”

4.)  Elbet kuvvetli birer kahraman olarak spot ışıkların altında olmak kolay değildir. İnsanları kurtarmak, uçmak, stratejik planlar yapmak için ellerinden gelen her şeyi yaparken Grég Guillemin onlarında bir hususi yaşamı bulunduğunu unutmamış ve kahramanların hususi hayatlarına gizli saklı bir bakış atmış.

5.) Sevdiğiniz kahramanlar hakkında her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız, yine düşünün.

6.) Göründükleri kadar süperler mi?

7.) Mesaileri haricinde oldukça bayağı bir hayatları var.

8.) Guillemin bununla birlikte karakterleri günümüze uyarlamış popüler olan şeyi hayatlarında görebiliyoruz.

9. Fransız sanatçı Grég Guillemin’ın  “For Your Eyes Only”  isminde “The Secret Life of Heroes” serisinde bulunan tüm resimlerin derlendiği bir kitabı da bulunmakta.

10.) Son olarak daha çok kahramanın hayatına göz atmak ve Grégoire “Greg” Guillemin hakkında daha oldukca informasyon edinmek isterseniz buradan kişisel sayfasına ulaşabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir